Türkiye Odatv haberini konuşacak: Sinan Ateş cinayetinde sona gelindi

Talha Özmen

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş, 30 Aralık 2022’de Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğramıştı.

Başından vurulan Sinan Ateş, olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Sinan Ateş, öldürülmeden bir gün önce İYİ Partili ülkücülerle fotoğraf çektirerek Instagram hesabından “Ülkücüyüm demenin zor olduğu günlerde ülkücülük davası uğruna mücadele veren davamızın aksaçlılarıyla” mesajıyla paylaştı.

22 KİŞİ TUTUKLU

Soruşturma kapsamında bugüne kadar tetikçi Eray Özyağcı ile tetikçiyi İstanbul’dan Ankara’ya getirdiği iddia edilen polislerle birlikte 22 kişi tutuklanmıştı.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖZALTINA ALINDI

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikasti soruşturması kapsamında son olarak, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı ve kardeşi gözaltına alındı.

Zanlıların, soruşturmayı yürüten Başsavcı vekili ve Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça’ya yönelik hakaret ve iftira içerikli paylaşımlar yapan sosyal medya hesabını yönettikleri için gözaltına alındığı belirtiliyor.

ODATV SON DETAYLARA ULAŞTI: DELİLLER İKİ İSME ODAKLANDI

Odatv’nin edindiği bilgilere göre Sinan Ateş dosyasında sona gelindi.

Başta dijital deliller olmak üzere tüm deliller, cinayetin azmettiricisi olarak iki isim üzerinde yoğunlaştı.

Emniyetin iki isim için kısa süre içinde düğmeye basması beklenirken, Odatv olarak, soruşturmanın güvenliği sebebiyle iki ismi açıklamıyoruz.

Talha Özmen

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*