Haftayı kazandıran ve kaybeden olarak kapatan borsa hisseleri!

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, yüzde 0,27 değer kaybederek günü 8.464,93 puandan bitirmesine rağmen tüm zamanların en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi.
BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 23,05 puan azalırken, toplam işlem hacmi 126,5 milyar lira düzeyinde oldu.
Bankacılık endeksi yüzde 1,32 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,32 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 4,30 ile menkul kıymet, yatırım ortaklığı, en çok gerileyen ise yüzde 3,45 ile spor.
Investing.com’un derlediği bilgilere göre: Borsa İstanbul güne düşüşle başladıktan sonra hızlı toparlandı ve günün geri kalanında yatay hareket etti.
BIST 100 endeksi, güne %1’e yakın düşüşle başladıktan sonra 8.400 seviyelerinden gelen destekle 8.500 sınırına kadar yükseldi. Gün içi işlemlerde ise endeksin 8.450 – 8.500 puan aralığında yatay hareket ettiği görüldü.
Borsa İstanbul’da bugün alıcılı hareket eden sektörlerin başında sigorta, ticaret ve gayrimenkul yer aldı. Spor, faktöring, elektrik ve petrokimya ise bugün satıcılı hareket eden sektörler olarak kaydedildi.
Bankalar, son saatte kısmi düşüşe sahipken finansallar yarım puan kadar yükselişe sahipti. Sınai ve hizmet sektörü ise bugün yatay kaldı.

BORSA İSTANBUL’UN EN ÇOK KAZANDIRAN VE KAYBETTİREN HİSSELERİ

6 Ekim 2023 Cuma günü en çok kazandıran 5 hisse şu şekilde sıralandı:

BRSAN
BUCIM
BRYAT
ECZYT
GLYHO

Son saatte en çok düşen 5 hisse:

AKFYE
CWENE
PSGYO
MIATK
KAYSE
Borsa İstanbul genelinde 14 hisse, kapanışa doğru tavan fiyatına ulaştı. Bu hisseler arasında BFREN, TETMT, GIPTA, TARKM ve DMRGD yer aldı. Günün en çok kaybettiren hisseleri arasında AKFYE ve CWENE’nin ardından dün Lugano yenilgisinin ardından Şenol Güneş’in istifasıyla kayıplarını artıran BJKAS ile ONCSM ve BMSTL yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir