CNN Türk’ten Fulya Öztürk’e “İsrail’de misin? Kendine dikkat et” telefonu: Telegram sayfalarında fotoğraflarımı paylaşıyorlar

İsrail ile Hamas savaşını takip eden CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, bilinmeyen bir numaradan tehdit aldığını söyledi.

Bölgede İsrail hattı kullandığını ve dört rakamlı bir numara tarafından arandığını belirten Öztürk, “‘İsrail’de misin? Kendine dikkat et’ dediler. Telegram sayfalarında fotoğraflarımı paylaşıyorlar. Bu ne demek?” dedi.

Paylaşım yapan Fulya Öztürk, “Arkadaşlar Önemli bir konu var. Ben İsrail’de İsrail hattı kullanıyorum. Beni az önce “02-21” sadece bu 4 rakamlı numaradan aradılar. Kısık sesli bir adam, ‘İsrail’de misin?’ dedi. ‘Kendine dikkat et yine arayacağım’ dedi. Telegram sayfalarında da fotoğraflarımı paylaşıyorlar. Bu ne demek?” diye yazdı. 

CNN TÜRK canlı yayınına bağlanan Öztürk yaşananları anlattı:

“Kısa süreli bir panik yaşadım ama şuan iyiyim. 0221 dört rakamlı bir telefon beni aradı. Bu telefondan sonra twit attım ki kayıtlara geçsin diye. 4 rakamlı bir telefondan kısık sesli bir erkek, ‘Ben John’ dedi. !Sen İsrail’de misin, Kendine dikkat et seni ben yine arayacağım! dedi. Bu telefon bir şey ifade etmiyor olabilir ama bunun geçmişi var. Bazı İsrailli Telegram sayfalarında benim fotoğraflarımı paylaşıyorlardı. Bu Telegram sayfalarında her gün bir kanaldan bir fotoğraf çıkıyordu. Böyle bir telefon gelince algılayamadım. Ben İsrail hattı kullanıyorum şu an. Bu İsrail hattını kimse de bilmez. O yüzden şaşırdım. Arayan soran insanlar oldu sağ olsunlar iyiyiz şu anda güvendeyiz. Ben bu Telegram paylaşımlarını çok ciddiye almamıştım. Bu telefondan sonra kayıtlarda kalsın diye yazdım. Teşekkür ediyorum ben de ekip arkadaşlarım da iyiyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir