Erkan Baş: Hesap verecekler

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Sözcü TV’de yayınlanan Liderler Özel programında Serap Belovacıklı, Can Coşkun ve Oğuz Demir’in sorularını yanıtladı.

“BU KONUDA BİR ADIM GERİ ATMAYIZ”

“Bizi en çok eleştirdikleri konulardan bir tanesi, ‘hesaplaşma’ başlığı” diyen Baş, “Biz bu konuda bir adım geri atmayız. Adaylarımızı incelediğinizde de bunu görürsünüz. Adaylarımız bu iktidarın yanlış politikaları, bu iktidarın doğrudan sorumlu olduğu sözde kazalarda, sözde katliamlarda hayatını yitirenlerin annelerinden, babalarından oluşuyor mesela… Bu bir tercih” dedi.

“İKTİDARIN 20 YIL BOYUNCA İŞLEDİĞİ SUÇLARIN ÜZERİ KAPATILAMASIN”

“Niye bunu tercih ediyoruz?” diyen Baş, “Bunların üzeri kapatılamasın. Bu memlekette iktidarın 20 yıl boyunca işlediği suçların üzeri kapatılamasın. Birisi bunun hesabını sorsun. Birisi çıksın desin ki, ‘Kardeşim bu iktidarda şu bakan, şu bürokrat, bunlar suç işlediler ve bunların üzeri örtülemesin…’ Biz bu konuda çok iddialıyız. Biz buna izin vermeyeceğiz. Şöyle değil; ‘AKP’den kurtulduk, defteri kapattık, hadi önümüze bakalım…’ O zaman 3-5 yıl sonra AKP gider, BKP gelir… Ama memleket bu karanlıktan kurtulamaz” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir