Erdoğan’ın eski metin yazarı Ünal: Kimse Erdoğan’ı “din istismarı” yapmakla suçlamasın, ektiğinizi biçersiniz; o kadar

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal, “Erdoğan sahaya çıktığında kendisine atılan bu pasları gole çevirecektir. O zaman kimse Erdoğan’ı “din istismarı” yapmakla suçlamasın. Ektiğinizi biçersiniz; o kadar.” görüşünü savundu. 

Ünal, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun gündem olan ‘seccade’ fotoğrafına değindi. Ünal, “Açıkçası bunun bir hata olduğuna inananlardanım. Seçime giderken, dindarlara hoş görünmeye çalışırken, dindarlarla bir araya gelip iftar yapmışken, aklı başında hiç kimse böyle bir fotoğrafı kasıtlı olarak vermez, vermek istemez. Ayrıca bu hatanın Kemal Bey’den ziyade ekibinin vahim bir hatası olduğu da açık. Böyle ortamların hassasiyetlerine müdrik ekip arkadaşlarınız yoksa; basın müşaviriniz ya da kampanya sorumlunuz fotoğrafa baktığında oradaki yanlışı göremiyorsa, hataların ardı arkası kesilmez.” düşüncesini dile getirdi.

Ünal yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi eğer bazı dindar/muhafazakâr partilerle ittifak içindeyseniz, tarihiniz boyunca savunduğunuz görüşlerinizin ve eylemlerinizin tersine dine saygılı gibi görünmek istiyorsanız, yani rakiplerinizin çok iyi bildiği bir alana girmeye çalışıyorsanız, çok ama çok dikkatli olmanız gerekir. Yapacağınız basit bir hata bile züccaciye dükkânına giren fil kadar hasar oluşturabilir. Samimiyetiniz anında sorgulanır. İçerden ve dışardan gelecek tepkilere göğüs gererek kurduğunuz kumdan kale anında yerle bir oluverir.

Rakibiniz de bunu son derece haklı ve doğal olarak propaganda malzemesi yapabilir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*